POMÔŽTE NÁM, PROSÍM ... ĎAKUJEME.

Nevyliečiteľné neurodegeneratívne ochorenie, ktoré sa zahryzne do človeka a nedovolí mu žiť kvalitne. Imunitný systém človeka napadá myelínové pošvy(obaly) nervových vlákien v mozgu a mieche a spôsobuje rozpad obalu. Strata obalov znemožní vykonávať prirodzené životné funkcie organizmu. Nie je to len samotný pacient. Celé rodiny tým trpia . Pacient stráca schopnosť chodiť, pohybovať sa. Používať ruky. Rozprávať. Prehĺtať. Má problémy s močením. S dýchaním. Kognitívne funkcie sa zhoršujú. V takmer 30% prípadov sa dostávajú na invalidný vozík s plnou nevyhnutnou starostlivosťou. Asi 0,5% pacientov umiera v krátkom čase po diagnóze. 

Pre SM neexistuje žiadna liečba.

 „Prvý atak prišiel pred šiestimi rokmi. Zobudila som sa a nič som nevidela. Len ostré svetlo. Išla som k lekárovi, dal mi lieky a po pár dňoch to prešlo. Presne rok na to prišiel ďalší atak - od pása dolu mi brnelo celé telo, necítila som nič, nemohla som sa postaviť. Iný lekár, ďalšie lieky a zas to prešlo. A o rok zas oči. To už sme vedeli, čo to je. S diagnostikovanou sklerózou multiplex sa v banke nedalo robiť. Tak som ostala doma - a teraz som tu." Jarka

„To máš dobré, že si mala ataky raz za rok. Mne prichádzali každé tri mesiace. Robila som sprievodkyňu vo vlaku. Išla som uličkou a zrazu som sa zložila ako skladací meter. Nemohla som sa vôbec hýbať. Keď sa to stalo po niekoľký raz, vzali ma na vyšetrenie. Povedali, že skleróza multiplex. Volala som domov mužovi - pozri na internete, čo to je, nič o tom neviem. Volal mi naspäť - vieš čo, pozrieš sa sama. Tak mi bolo jasné, že je to vážne." Norika

Ale ešte chcú - a potrebujú žiť.  A chcú byť osožné.  „My sme si tú chorobu nespôsobili."  Výrobky týchto žien svet nespasia. Ani nie sú životne dôležití. Pre týchto pár žien áno. Dávajú im miesto na zemi. 

POMÔŽTE NÁM, PROSÍM.  ĎAKUJEME.

1. Môj dar

Výška pravidelného daru / mesiac
/m
Vaša pravidelná podpora nám umožní bez strachu a obáv pokračovať v našej kvalitnej práci.

2. Moje údaje

Meno *

Priezvisko *

E-mail *

Poznámka *

3. Spôsob platby


Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania Darujme.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje. Po úspešnom prijatí daru Vám zašleme informačný email. Ďakujeme!

ĎAKUJEME VÁM Z CELÉHO SRDCA.